Chemická světla a Lightstick - Army shop

V této kategorii naleznete chemické světlo - LightStick. Vyrábí se v mnoha provedeních, ale jeho nejčastější a nejznámnější je svíticí tyčinka. Skládá se z plastového obalu, který uvnitř má skleněnou ampuli. Oba kontejnery, tedy plastový i skleněný, jsou naplněny různými chemickými látkami. Pokud chceme tyčinku rozsvítit, musíme ji zlomit. Samozřejmě jen náznakově, k prasknutí vnitřní ampule stačí jen tyčinku ohnout. Při porušení vnitřní skleněné ampule dojde k promíchání obou směsí, čímž započne chemická reakce, jejímž následkem je luminiscence.

Chemické světlo je soběstačný krátkodobý zdroj světla. Nepotřebuje tedy žádný externí zdroj napětí, ale na druhou stranu nelze vypnout a použít jej můžeme jen jednou.

Lightstick mají široké využití. Používají se k volným aktivitám a rekreaci. Velké využití mají v rybaření, kdy za tmy potřebujeme vidět na splávek, zdali se nehýbe. Největší využití je však vojenské. Ano, toto využití je velice specifické. Chemickým světlem se dají označovat objekty, ale i členové jednotky při nočním přesunu. Dá se s ním signalizovat, nebo poslouží jako suplující baterky.

Chemická světla jsou vyráběna ve velkém množství barev. Nejzajímavější z nich je ultrafialové světlo, které se používá pro tajnou signalizaci nebo označení.