Svítilna čelová TACTIKKA XP DESERT Army shop

Neohodnoceno
Značka: PETZL
Dostupnost Vyprodáno
Můžeme doručit do:
16.10.2024
Možnosti doručení
Kód: 105388
1 490 Kč
Svítilna čelová TACTIKKA XP DESERT Army shop
Neohodnoceno
Značka: PETZL
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
 • excelentní taktická čelovka od firmy Petzl z řady TIKKA
 • na hlavu či přilbu se upevňuje stahovacím řemínkem
 • čelovka svítí úzkým kuželem světla, ale při použítí rozptylovacího filtru je světelný kužel širokoúhlý
 • rozptylovací filtry - čirý, červený, zelený, modrý, pozdro na filtry je na řemínku
 • světlo je produkováno velice výkonnou LED diodou
 • napájení pomocí tří AAA baterií - jsou součástí dodávky
 • světelný tok 40 lumenů
 • pět módů svícení:
 • - intenzivní - dosvit 35m, výdrž 60 hodin
 • - optimální - dosvit 27m, výdrž 80 hodin
 • - ekonomický - dosvit 18m, výdrž 120 hodin
 • - blikání
 • - boost - po dobu 20 sekund zvýší výkonnost diody až o 50% a dosvit až na 50m
 • čelovka je sklopná - pět poloh
 • hmotnost čelovky je 95g včetně baterií
 • čelovka je voděodolná
 • výrobce: PETZL

Čelovka Petzl Tactikka XP

Ve své podstatě se ale jedná o dovybavený model Tikka XP, který se již běžně prodává. Ono dovybavení spočívá v sadě vyměnitelných barevných čoček, které lze měnit podle potřeb uživatele.

Čelovky používají jako zdroje světla jedinou vysoce výkonnou LED diodu - 1W Luxeon od firmy Lumileds. Konstrukce čelovky podléhá filozofii jejího užití a důrazu na kompaktnost a nízkou hmotnost. Vše, počínaje bateriemi a konče elektronikou, je tedy soustředěno v čelní části v jednom jediném modulu širšího, mírně oválného tvaru. Vlastní modul čelovky je výklopný a umožňuje nastavit sklon světla pomocí ozubeného stavění. V zadní části se nachází kryt bateriového prostoru. Na pravém boku modulu (z pohledu uživatele s nasazenou čelovkou) se nachází indikační LED dioda stavu baterií. Nahoře na modulu jsou v plastovém výlisku zabraňujícím mimovolnému zapnutí ukryty dva vypínače obstarávající volbu provozních režimů. Jedním je hlavní vypínač a zároveň volič režimů a druhý pak slouží k aktivaci tzv. „BOOST“ módu. V čele modulu je v levé části vlastní reflektor Luxeonu, v pravé části je ukryta rozptylná čočka, kterou je možno pomocí jazýčku tažením přesunout před reflektor Luxeonu a získat tak doširoka rozptýlené světlo. Přední plast lze jednoduše pomocí vymáčknutí ve spodní části modulu sejmout (drží spolehlivě) a v případě modelu Tactikka XP vyměnit rozptylnou plastovou čočku za některou z přibalených (čirá, červená, zelená a modrá). Většina z uživatelů bude pravděpodobně ponejvíce využívat čiré čočky. Ale i ostatní se dají pro specifické úkony a akce využít, zejména červená a zelená čočka. Říkáte si jak? Červené světlo nebude mít na rozdíl od bílého světla vliv na změnu akomodace vašeho oka ve tmě a zachová vaše noční vidění. Zajisté to znáte. Jste někde po tmě, potřebujete si něco přečíst a tak si posvítíte. Jakmile pak zhasnete, chvilku vidíte jen černo černou tmu a nerozlišujete žádné detaily. Oko se pozvolna přizpůsobuje okolní tmě. S červeným světlem k tomuto nedojde. Zelené světlo pak nabízí jasnější světlo které umožní lepší čtení mapy a také jej využijí lovci a pozorovatelé zvěře (dochází k reflexnímu odrazu zvířecích očí).

Posunovací rozptylná čočka nám umožňuje volit mezi dvěma módy/dosahy světla. Pokud je čočka ukryta v plastovém krytu, produkuje čelovka úzký světelný kužel s dalekým dosahem, tedy světlo, které se hodí např. pro chůzi nebo orientaci v terénu. Při přesunutí čočky před reflektor získáme naopak široce rozptýlené světlo s krátkým dosahem, světlo vhodné do stanu, chaty nebo pro osvětlení rukou při manipulaci s předměty. Aby nedocházelo k samovolnému přesouvání čočky je tato ve svých krajních polohách fixována pomocí jednoduchého plastového zámkového systému skrývajícího se pod předním odnímatelným dílem.

Jako zdroj energie jsou u Tikky XP a Tactikky XP použity tři baterie velikosti AAA vkládané ze zadní strany sklopného čelního modulu. Kryt bateriového prostoru lze snadno z jedné strany „vycvaknout“ a sejmout (vyznačeno slovem „open“ na plastu krytu). Při sejmutí si lze všimnout utěsnění bateriového prostoru pomocí „O“ kroužku. Orientace baterií je dostatečně zřetelně vyznačena velkými symboly plus a mínus. Tři kusy alkalických baterií jsou součástí balení. Celý modul je umístěn na jediném širokém, pružném a na omak příjemném stahovatelném pásku. S jeho pomocí drží čelovka na hlavě poměrně spolehlivě i bez horního pásku který zde není.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: