AK-47 (ASK206) - ocelové tělo, dřevo, MOS-FET - APS - Airsoft

Dostupnost: Vyprodáno

Zboží je aktuálně vyprodáno.

Katalogové číslo: 110093
Výrobce: APS
4890,- Kč
Hlídat dostupnost
Popis

Velmi kvalitní replika klasické zbraně pro 'záporáky' AK 74. Zbraň má ocelové tělo z ohýbaného plechu a předpažbí s pažbu a pažbičkou z pravého dřeva. Rozměry a hmotnost zbraně odpovídá reálné předloze. Každý model má svoji unikátní kresbu dřeva a celkově dosahuje maximálního pocitu z reálné zbraně. Kromě již zmiňovaného pravého pažbení je zbraň celá kovová.

Kovový vysokokapacitní zásobník je  replika 7,62. Pojme až 600 kuliček, které se jednoduše vsypou horním uzavíratelným otvorem v zásobníku. Zásobník je vyroben z plechu a je dle výrobce plně kompatibilní s jinými zbraněmi ostatních výrobců. Vnitřní komponenty jsou japonského původu a zajistí hladké podávání kuliček. Dle výrobce lze na jedno řádné natočení vystřílet celý zásobník. Spolehlivější než čínské zásobníky. Stejně tak nabízená zbraň je kompatibilní s jinými výrobci zásobníků.

Airsoft zbraně již nemají u nás ne příliš populární blowback (i když jej lze doplnit). Série je charakteristická především hybridním mechaboxem. Ten má ve své zadní části otvor pro trn pružiny. Jednoduchým otočením pomocí nástrčkového klíče lze pružinu vyndat a vymenit za jinou. Rovněž vnitřní dispozice mechaboxu jsou již normalizované a tak lze libovolně kombinovat náhradní díly jiných značek. Zbraň je osazena mosfetem s chladičem. Jedná se o velmi osvědčený mosfet s opravdu minimální poruchovostí. Kabeláž má velmi nízký odpor a nemůže tak docházet k zahřívání kabeláže a kontakty jsou navíc chráněny mosfetem, takže jejich zničení není možné. Mechabox je osazen 8mm nerezovými ložisky, polykarbonovým pístem se sedmi kovovými zuby, kovovým trnem s ložskem, hliníkovou hlavou pístu s ložiskem, kovovou tryskou s těsněním, koly s vačkou, kovovou HopUp komorou (s připevněním k mechaboxu!). Zátěžový motor, který zajistí dobrou kadenci i na malou baterii. Mechabox je leštěný s velmi hladkým povrchem, který minimalizuje tření. Je dobře promazán a vypodložkován.

Zbraň je osazena pružinou APS G130 a výkon jednotlivých kusů se pohybuje od 120ti do 130 m/s (400-430 FPS). Jedná se tedy o zbraň s mírně  nadprůměrným výkonem, která při hře nebude zaostávat a dá střelci dostatečnou přesnost a dostřel. Dle našich servisních  zkušeností je zde ještě prostor pro zvyšování výkonu lepším utěsněním. Vhodně zvolenou HopUp gumičkou jsme dosáhli navýšení o více než 10 m/s!.

Ideální hmotnost kuliček je 0,25g. Doporučujeme značkové střelivo. Vzhledem k tomu, že je v komoře plastový tvarovaný přítlačný váleček, nastavujte HopUp postupně a plynule.

Akumulátor se vkládá pod plechový kryt závěru a zasouvá se až do nadpažbí. Díky tomu lze používat i delší akumulátory 9,6V a mosfet nijak nepřekáží.

Součástí balení je zbraň, zásobník, čistící tyčka hlavně, malý vzorek kuliček, manuál. Nabíječka ani akumulátor se typicky ke značkovým zbraním nedává. Ty můžete vybírat z nabídky níže.

Nejnovější zbraně APS série M4 a AK se vyznačují velmi vysokou spolehlivostí.

-------------------------

Firma APS působí na trhu již od roku 2001, přičemž se první roky věnovala paintballovým zbraním (RAM). Výrobce vlastní řadu inovativních řešení a patentů a i když je výrobní továrna v číně, výroba je pod dohledem kontroly kvality a ředitelství z HongKongu. Lze tak nabídnout rozumnou cenu a kvalitu odpovídající značkovým zbraním.

První generace elektrických zbraní byla uvedena na trh v roce 2001. Výrobce do nich implementoval elektrický blowback a některé díly byly atypické. To se ale ukázalo jako hlavní problém. V případě poruchy nebyly jiné díly kompatibilní, blowback byl poruchový a při dávce docházelo k velkému průtoku proudu a tavily se spoušťové kontakty.  Naštěstí se výrobce poučil a postupně nedostatky v následujících generacích odstranil.

Základní informace
Režim střelby
Jednotlivě i dávka
Princip funkce
Elektrická
Orientační výkon zbraně (+/- 10%)
Energie projektilu (J)
1,81
Úsťová rychlost (m/s)
135
Úsťová rychlost (fps)
443
Teoretický dostřel (m)
61
Vhodná váha kuliček
Vnější popis
Délka (mm)
900
Hmotnost (g)
2900
Materiál
Kov
Materiál těla
kovová slitina
Pažba
pravé dřevo
Předpažbí
pravé dřevo
Vnitřní popis
Vnitřní délka hlavně
+/- 455mm
Typ mechaboxu
v.3
Materiál mechaboxu
Kovová slitina
Ložiska
8mm nerezová kluzná
Ozubená kola
kovová, standardní
Píst
Polykarbonový, 7 kovových zubů
Hlava pístu
Hliníková protitlaká s ložiskem
Hop-up
Ano, kovový regulovatelný
Zásobník
Kapacita zásobníku
600
Materiál zásobníku
Kov
Typ zásobníku
Točný vysokoapacitní zásobník
Akumulátor
Vhodný akumulátor
Mini Stick
Konektor
Mini Tamiya
Umístění ve zbrani
nad hlavní v horní části předpažbí
Obsah balení
Akumulátor
Ne
Nabíječka
Ne
Zásobník
Ano