Dalekohled Point 10x56 - YKON - Army shop

Dostupnost: Vyprodáno

Zboží je aktuálně vyprodáno.

Katalogové číslo: 107923
Výrobce: Yukon
6240,- Kč
Hlídat dostupnost
Popis

Podrobný popis

Série dlekohledů Point je konstruována s použitím moderní optické soustavy ROOF. Tyto dalekohledy se vyznačují lineárním tvarem s kompaktní dělkou a šířkou. Optické elementy dalekohledu Point jsou vyrobeny mechanickým broušením optického skla a jsou opatřeny nezbytnými antireflexními vrstvami pro co nejmenší odraz světla při průchodu optickou soustavou, včetně nezbytných u konstrukci ROOF fázových vrstev střechových hranolů. Díky těmto vlastnostem obraz zachovává světlost, kontrast a ostrost i za nepříznivých světelných podmínek. Další vlastností optické soustavy dalekohledu Point je zobrazení bez geometrické transformace obrazu (tzv. optická vada zvaná distorze obrazu, běžná především u většiny dalekohledů s nižší a střední cenové hladiny) a také s tím související zachování ostrosti obrazu v krajích zorného pole. Anitireflexní vrstvy dalekohledu a potlačená barevná vada ( chromatism obrazu), minimálně ovlivňují barevné podání obrazu a zachovává barevné podání naturálním a přirozeným.

Konstrukce těla dalekohledu je kovová, potažená gumou, která tlumí menší nárazy a chrání tělo dalekohledu před deštěm apod. Zdrsněný povrch gumového povlaku umožňuje příjemné a jisté držení dalekohledu. Dalekohled je utěsněn ( vysoký stupeň voděodolnosti certifikace IPX7) a napuštěn dusíkem zamezujícím vnitřní orosení při přenesení dalekohledu z mrazu do tepla.

Dalekohled vyniká řadou nových konstrukčních řešení zvyšujících jeho uživatelskou hodnotu a komfort při použití, které nenajdete u žádného jiného dalekohledu :

- očnice okuláru dalekohledu Point 8x56, 10x56 a 15x56 jsou satvitelné na výšku a umožňují pozorování dalekohledem bez nutnosti sundávání brýlí a navíc mají boční stínění, přičemž jejich poloha zůstává zachována při nastavování výšky očnic ( u u konkurenčních výrobků bočním stínění očnic se otáčí při nastavení jejich výšky)

- jako jediný dalekohled na světě má konstrukci výklopných krytek objektivu s magnetickou fixací. V zavřené poloze se krytky zakrývají objektivy a chrání je před nečistotou. Krytky jsou pevně spojeny s tělem dalekohledu, takže nikdy se neztratí a v otevřené poloze přiléhají k jeho tělu a jejich poloha je zajištěna magnety.

Dalekohled Point 10x50x doporučujeme starším myslivcům, pro které nabídne optimální výstupní pupilu pro jejich oči a tak i maximální využití světla, které prochází dalekohledem. Zvětšení 10x56 umožní bezproblémové obehnání a přečtení zvěře.

Technické parametry:

Zvětšení: 10x
Průměr objektivu: 56 mm
Zorný úhel:
Zorné pole: 105 m/1000m
Oční reliéf: 21mm
Průměr výstupní pupily: 5,6mm
Stmívací faktor: 23,66
Dioptrická korekce: -5/+5dioptrie
Nejkratší ostřící vzdálenost: 3.5m
Plnění dusíkem: ano
Voděodolnost: IPX7
Provozní teploty: -30...+40 °C
Rozměry: 207x145x70mm
Hmotnost: 1,22kg