AKS-74 (ASK204) - ocelové tělo, dřevo, MOS-FET - APS - Airsoft

Dostupnost: Vyprodáno

Zboží je aktuálně vyprodáno.

Katalogové číslo: 110111
Výrobce: APS
4490,- Kč
Hlídat dostupnost
Popis

Velmi kvalitní replika klasické zbraně pro 'záporáky' AK 74. Zbraň má ocelové tělo z ohýbaného plechu a předpažbí s pažbu z pravého dřeva. Rozměry a hmotnost zbraně odpovídá reálné předloze. Každý model má svoji unikátní kresbu dřeva a celkově dosahuje maximálního pocitu z reálné zbraně. Kromě již zmiňovaného pravého pažbení a plastové pažbičky je zbraň celá kovová. Pažba je kovová sklopná.

Vysokokapacitní zásobník je  replika 5,45 x 39. Pojme až 500 kuliček, které se jednoduše vsypou horním uzavíratelným otvorem v zásobníku. Zásobník je vyroben z plechu a je dle výrobce plně kompatibilní s jinými zbraněmi ostatních výrobců. Vnitřní komponenty jsou japonského původu a zajistí hladké podávání kuliček. Dle výrobce lze na jedno řádné natočení vystřílet celý zásobník. Spolehlivější než čínské zásobníky. Stejně tak nabízená zbraň je kompatibilní s jinými výrobci zásobníků.

Série je charakteristická především hybridním mechaboxem. Ten má ve své zadní části otvor pro trn pružiny. Jednoduchým otočením pomocí nástrčkového klíče lze pružinu vyndat a vymenit za jinou. Rovněž vnitřní dispozice mechaboxu jsou již normalizované a tak lze libovolně kombinovat náhradní díly jiných značek. Zbraň je osazena mosfetem s chladičem. Jedná se o velmi osvědčený mosfet s opravdu minimální poruchovostí. Kabeláž má velmi nízký odpor a nemůže tak docházet k zahřívání kabeláže a kontakty jsou navíc chráněny mosfetem, takže jejich zničení není možné. Mechabox je osazen 8mm nerezovými ložisky, polykarbonovým pístem se sedmi kovovými zuby, kovovým trnem s ložskem, hliníkovou hlavou pístu s ložiskem, kovovou tryskou s těsněním, koly s vačkou, kovovou HopUp komorou (s připevněním k mechaboxu!). Zátěžový motor, který zajistí dobrou kadenci i na malou baterii. Mechabox je leštěný s velmi hladkým povrchem, který minimalizuje tření. Je dobře promazán a vypodložkován.

Tato airsoft zbraň obsahuje na rozdíl od konkurence:

  • Pružinu G130.
  • Nízkoodporovou kabeláž s mosfetem s chladičem.
  • Kovový zásobník moderního stylu 5,45 x 39.

Zbraň je osazena pružinou APS G130 a výkon jednotlivých kusů se pohybuje od 120ti do 130 m/s (400-430 FPS). Jedná se tedy o zbraň s mírně  nadprůměrným výkonem, která při hře nebude zaostávat a dá střelci dostatečnou přesnost a dostřel. Dle našich servisních  zkušeností je zde ještě prostor pro zvyšování výkonu lepším utěsněním. Vhodně zvolenou HopUp gumičkou jsme dosáhli navýšení o více než 10 m/s!.

Ideální hmotnost kuliček je 0,25g. Doporučujeme značkové střelivo. Vzhledem k tomu, že je v komoře plastový tvarovaný přítlačný váleček, nastavujte HopUp postupně a plynule.

Součástí balení je zbraň, zásobník, čistící tyčka hlavně, malý vzorek kuliček, manuál. Nabíječka ani akumulátor se typicky ke značkovým zbraním nedává. Ty můžete vybírat z nabídky níže.

Akumulátor se vkládá pod plechový kryt závěru a zasouvá se až do nadpažbí. Díky tomu lze používat i delší akumulátory 9,6V a mosfet nijak nepřekáží.

Nejnovější zbraně APS série M4 a AK se vyznačují velmi vysokou spolehlivostí.

Základní informace
Režim střelby
Jednotlivě i dávka
Princip funkce
Elektrická
Orientační výkon zbraně (+/- 10%)
Energie projektilu (J)
1,69
Úsťová rychlost (m/s)
130
Úsťová rychlost (fps)
427
Teoretický dostřel (m)
59
Vhodná váha kuliček
Vnější popis
Délka (mm)
715 / 950
Hmotnost (g)
3100
Materiál
Kov
Materiál těla
kovová slitina
Pažba
kovová, sklopná
Předpažbí
pravé dřevo
Vnitřní popis
Vnitřní délka hlavně
+/- 455mm
Typ mechaboxu
v.3
Materiál mechaboxu
Kovová slitina
Ložiska
8mm nerezová kluzná
Ozubená kola
kovová, standardní
Píst
Polykarbonový, 7 kovových zubů
Hlava pístu
Hliníková protitlaká s ložiskem
Hop-up
Ano, kovový regulovatelný
Zásobník
Kapacita zásobníku
500
Materiál zásobníku
Kov
Typ zásobníku
Točný vysokoapacitní zásobník
Akumulátor
Vhodný akumulátor
Mini Stick
Konektor
Mini Tamiya
Umístění ve zbrani
nad hlavní v horní části předpažbí
Obsah balení
Akumulátor
Ne
Nabíječka
Ne
Zásobník
Ano