Akumulátor AEP Rhino Li-Pol 7,4V/360 mAh (20C) - Airsoft

Dostupnost: Vyprodáno

Zboží je aktuálně vyprodáno.

Katalogové číslo: 106162
235,- Kč
Hlídat dostupnost
Popis

Akumulátor AEP Li-Pol 7,4V/360 mAh (20C) od firmy Rhino. Kvalitní Li-Pol akumulátor s vysokým vybíjecím proudem (až 30C ve špičce) s nejlepším poměrem cena/výkon. Maximální dlouhodobý vybíjecí proud 7,2A. Rozměry (mm): 43 x 21 x 14.

Lithium polymerové (Li-Pol) akumulátory představují nejmodernější zdroj energie. Vynikají především nízkou hmotností (23g) a výbornou vybíjecí charakteristikou. Vzhledem ke zcela odlišnému typu elektrochemické reakce probíhající uvnitř článků vyžadují zcela jiné zacházení než běžné NiCd nebo NiMH akumulátory.

Díky svým parametrům a malým rozměrům skvěle nahrazuje zastaralé NiCd akumulátory v elektrických pistolích - AEP. S tímto akumulátorem dosáhnete u zbraně lepší kadence, rychlejší odezvy na spoušť a vydrží větší množství výstřelů. Pro použití je třeba upravit zbraň a někdy i akumulátor!

Jmenovité napětí Li-Pol článku je 3,7V (na rozdíl od 1,2V u NiCd a NiMH akumulátorů). V provozu nesmí v žádném případě napětí článku překročit 4,2V při nabíjení a poklesnout pod 3V. Překročení těchto hodnot znamená s vysokou pravděpodobností nevratné poškození akumulátoru. V běžném provozu by napětí naprázdno (předtím, než akumulátor začnete nabíjet) nemělo poklesnout pod 3,5V. Pokud zjistíte před začátkem nabíjení napětí nižší, akumulátory zcela jistě vybíjíte nadměrně.

Z tohoto důvodu je třeba používat pro nabíjení speciální nabíječku pro Li-Pol akumulátory, stejně jako používat speciální ochranný obvod (Alarm Li-Pol), který Vás upozorní na kritické vybití akumulátoru.

Chraňte články před mechanickým poškozením - vytržení elektrod, propíchnutí. Mohlo by přitom dojít k vnitřnímu zkratu s explozí a požárem. Nepropichujte ani „nafouknuté“ články - nafouknutí je známkou vnitřního poškození a článek by se mohl po propíchnutí proměnit v plamenomet. Nabíjený akumulátor umístěte na nehořlavou podložku, případně umístěte do Li-Pol Safe Bag. V blízkosti se nesmějí nacházet hořlavé předměty nebo kapaliny. Výrobce doporučuje skladovat akumulátory nabité na cca 70% kapacity.